اِثَّلاثا ١٧ شعبان ١٤٤٠
 
  اتو گالری آذین  المرکز التخصصی الطبی الیزری   بیمه عمر و تامین آتیه  حفاظ روی دیوار ایمن سازان شرق  کالای صنعتی ظهوریان  کاریابی و مشاوره شغلی     
بانک اطلاعاتی شهر > اماکن تفریحی > موزه
 
اعتبار این آگهی منقضی شده است

دهکده چوبین

 

دهکده چوبین نام محلی است که در یکی از روستاهای نیشابور به نام محمدآباد آقازاده در استان خراسان رضوی واقع در شمال شرقی ایران ساخته شده است. این دهکدهٔ چوبی کم نمونه و بی همتا در ایران به وسیله مهندس حمید مجتهدی(متولد ١٣١٩ و متوفی در پاییز ١٣٩٢ ) از نوادگان محمد کاظم خراسانی ساخته شده و یکی از دیدنی‌ها و تفرجگاه‌های نیشابور می‌باشد.
اين مجموعه، با وسعت حدود 10 هكتار شامل بخش‌هاي مختلفي از جمله موزه، رستوران، فروشگاه، آلاچيق، سوئيت و ازهمه مهمتر مسجدي چوبي است كه هر صاحب سليقه‌اي را مجذوب خود مي‌نمايد.
نام «دهکده چوبین» برخاسته از ویژگی منحصربه‌فرد سازه‌های آن در استفاده کامل از چوب و بکارگیری روشی نوین در ساخت بناهای آن که برخاسته از پیشینه تاریخی - فرهنگی و متناسب با امکانات و قابلیت‌های اقلیمی وجغرافیایی منطقه است، می‌باشد. دیدنی‌های این دهکده شامل مسجد چوبی، موزه و کتابخانه، رستوران، فروشگاه و نانوایی، آلاچیق، سوئیتها،
- موزه و كتابخانه:
ساختماني دوطبقه در محوطه‌ی جنب مسجد، به موزه و كتابخانه‌ی مجتمع اختصاص يافته است. اين ساختمان نيز از چوب احداث شده و داراي ديواره‌هاي دو جداره است. زيربناي كل دوطبقه آن 120 متر مربع مي‌باشد كه كاربري در نظر گرفته شده براي طبقه‌ی اول، موزه و براي طبقه‌ی دوم، كتابخانه مي‌باشد.‌
- رستوران:
اسكلت به كار رفته تماماً از جنس چوب و شكل كلي آن به صورت هشت ضلعي و با ديواره‌هاي مشبك ساخته شده است زيربناي كلي رستوران بالغ بر 200 متر مربع مي‌باشد و به راحتي مي‌تواند از 130 تا 140 نفر را در شرايط عادي درون خود جاي دهد.
- فروشگاه‌ها:
درون محوطه‌ی دهكده چوبي، تعداد پنج باب فروشگاه به صورت شش ضلعي و با استفاده از اسكلتي چوبي همسان با ساير بناهاي مجموعه، برخوردار است و تنها از طريق پوشش خارجي – كه با دو خاك مختلف (سقف با خاك رس و ديواره‌ها با خاك معمولي) به صورت كاهگل نماكاري شده و تركيب رنگي زيبايي به وجود آورده است متمايز گرديده‌اند.
- آلاچيق‌ها:
درون باغ ميوه‌ی محصوري جهت رفاه حال بازديد كنندگان، تماماً از چوب و به صورت مشبك با سقفي شيبدار، طراحي شده است
- نانوايي:
داراي دو عدد تنور چوب‌سوز و به طريق سنتي به تهيه نان اقدام مي‌نمايد و وجه تمايز آن با ساير فروشگاه‌ها وجود دودكشي است كه با پوشش كاه‌گلي و به شكل بانويي روستايي كه طبقي نان بر سردارد به چشم مي‌خورد.
- سوئيت‌ها:
مانند ساير اماكن مجتمع، از اسكلتي چوبين و جهت تأمين امكانات رفاهي بازديدكنندگان بنا گرديده است.
cialis prescription discount card click discount card for cialis
escitalopram wiki escitalopram escitalopram teva


همه آگهی های محمود حامدنیا را ببینید.
مشخصات آگهی :
کدآگهی:905
تاریخ ارسال آگهی: 1395/04/18 09:34:17 ق.ظ
تاریخ انقضای آگهی: 1395/07/17 09:27:17 ق.ظ
موقعیت آگهی:خراسان رضوی (نیشابور )
تعداد بازدید کننده : 389  بار 
مشخصات آگهی دهنده:
نام و نام خانوادگی: محمود حامدنیا
تلفن: ---  
ایمیل:info@bedonevasete.com
 
عبارات کلیدی:
دهکده چوبین,بدون واسطه,آگهی رایگان,bedonevasete,سایت تبلیغاتی,نیشابور,
free prescription cards discount sporturfintl.com
ارسال پیام
تماس با محمود حامدنیا  در مورد این آگهی متن پیام:
نام و نام خانوادگی شما: 
ایمیل شما:
عنوان پیام:
 
 

کلمات کلیدی
   گروه آگهی
   
آگهی های  مرتبط
   
کلمات کلیدی مرتبط
   
 
 
کليه حقوق اين وب سايت محفوظ مي باشد
Copyright © 2013 - All rights reserved.
طراحي سايت و بهينه سازي وب سايت توسط پورتال فراتک